1888-ban egy fiatal marseille-i halászember kézen fogja várandós feleségét, Annát, s elindul vele a nyomorultak útján, fedélközön, marhavagonban az Újvilágba. Az ő számukra már nem teljesedik be az amerikai álom, életüket kioltja a San Fransiscó-i földrengés, de fiuk, Daniel Lavette, a kondor hajú, tüzes pillantású fiatal óriás már annak igézetében indul el az élet útján. És fokról fokra megvalósítja az álmot: Nob Hill-i pénzbáró szép és előkelő lányát veszi feleségül, egy szál halászhajóból vállalatbirodalmat épít, fényűző hajókat járat az óceánon, hawai-i szállodaparadicsomában milliomosok nyaralnak, van légitársasága, áruháza, kaliforniai földbirtoka, megnyílik előtte minden ajtó, politikusok lesik kegyeit.
Csak a boldogság kerüli messze.
Kit válasszon: jéghideg feleségét, a szoborszép Jeant, s vele élete munkájának nagyszabású eredményét? Vagy May Linget, a porcelánfinom kínai nőt, aki titkos kedvese, értő társa, énje másik fele? Az alkotást vagy a boldogságot?
Howard Fast hatalmas családregény-sorozatának első kötete, a Bevándorlók lebilincselő, szerteágazó Amerikájáról, a hideg számító bankárok, csapodár szépasszonyok, nehéz sorsú kétkezi munkások, boldog szőlőművesek, az első hollywoodi hangosfilmművészek és az első repülőgépjáratok, olasz-amerikai, kínai-amerikai, zsidó-amerikai otthonok, sikerfestők, makrélahalászok, bölcs öreg rabbik, ócska kis szélhámosok világáról, küzdelméről és megalkuvásáról, szerelemről és halálról, a boldogság kereséséről.