A „Csángómagyarok Moldvában” című eme könyv pontos hivatkozásokkal ellátva, a témában kutakodó gyűjtők és néprajzosok által közölt kiváló anyagokra támaszkodva segíti az eligazodást a moldvai csángómagyarok lenyűgözően gazdag, rejtélyes gyökerű és mitikus elemekben bővelkedő világában.
Teszi mindezt nem elveszve a tudományos részletekben, a témában járatlanok számára is élvezetes, olvasmányos stílusban.
Célja nem az új kutatási eredmények, vagy eddig nem közölt anyagok bemutatása, még csak a teljességre sem törekszik. Mindössze az olvasók érdeklődését szeretné felkelteni a világnak egyik leghányattatottabb sorsú, egyszersmind az egyik legmagárahagyatottabb nemzeti kisebbségére, a moldvai csángómagyarok sorsa iránt.
„Nagyon fontos, hogy minél szélesebb körben mutathassuk be a páratlanul gazdag csángómagyar kultúrát, illetve ismertessük a moldvai magyar oktatás gondjait” – mondta POSCH DÁNIEL, aki könyvével a nehéz helyzetben lévő moldvai csángómagyarokra, illetve a helyi anyanyelvi oktatás problémáira hívta fel a figyelmet.
A könyvet Hegedüs Dóra budapesti és Ádám Gyula csíkszeredai fotóművészek fotói gazdagítják.
A „Csángómagyarok Moldvában” című eme kiadványt a páratlanul gazdag csángómagyar kultúra, a moldvai magyar oktatás gondjai, a világ egyik leghányattatottabb sorsú nemzeti kisebbsége iránt érdeklődő olvasóinknak ajánljuk.