Fekete Gyula három, korábban nagy sikert aratott kisregényét veheti ismét kézbe az olvasó.
A címadó történet Marita és Ali XXX. századi románca. A lány a Szerelmesek bolygóján döbben rá, hogy hiába hagyta el a Földet az "igazi" után kutatva. "Hol keressük a boldogságot, ha minden kívánságunk teljesülésében sem találtuk meg?" - kérdezi az író, és ugyanez a gondolat foglalkoztatja a Világlátott Bonifác bölcs szenesemberét is. A teljes mértékben automatizált mezőgazdaság, a bőség önmagában még aliha nyújthat tökéletes társadalmi és egyéni megnyugvást. "Nem tesz egyszerre két kalapot a fejébe az ember. De még koporsó se kell neki egynél több, ha kinyújtóztatják" - vélekedik a töprengő fuvaros. A mondanivaló 1974 - az írás első megjelenése - óta semmit sem vesztett értékéből.
A harmadik kisregény, a Triszex az Erósz bolyó demográfiai viszonyait elemzi. Arra keresi a választ, hogy a társadalmi folytonosság lapjának: a nemek közötti különbségnek, a családtervezésnek a mesterséges beavatkozás használ-e vagy árt.
Napjainkban, amikor a férfi és nő közötti "természetadta" konfliktust olykor szándékosan is felszítják, az írás üzenete különösen aktuális.